Hakkımızda

09
10

20 yılı aşkın tecrübesi sayesinde sektörün en güvenilen simalarından, makeup artist ve eğitmen Cem Bozkurterdem ile Fatma Alzubeidy ortaklığı ile kurulan Makeup Academy İstanbul, profesyonel (mesleki) makyaj eğitimi, kişisel makyaj eğitimi gibi eğitimlerin yanında makeup artist ajansı, makyaj stüdyosu olarak da hizmet vererek, Türkiye’de makyaja yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Makyaj eğitimi alanında dünya çapında makyaj sanatçıları yetiştirmeyi amaçlayan Makeup Academy İstanbul, bu amaç doğrultusunda İstanbul moda hayatının kalbi olan Cihangir’de bu iş için tasarlanmış akademisinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Eğitimlerin yanı sıra makyaj stüdyosu, eğitim alan profesyonel öğrenciler için bir ajans hizmeti ve el ayak bakımı merkezi olarak faaliyet gösterecektir.

20

Yıllık Tecrübe


Cem Bozkurterdem’in makyaj konusunda geçmişten gelen inanılmaz tecrübelerinden sizler de faydalanabilirsiniz. Türkiye’de başka hiç bir yerde alamayacağınız makyaj eğitimlerini İstanbul Makeup Academy sizler için sunuyor…
5

Farklı Eğitim Programı


Cem Bozkurterdem’in profesyonel makyajdan kişisel makyaja, sizler için hazırladığı öğrenmesi kolay, eğlenceli ve faydalı eğitim programlarıyla siz de makyaj sanatında ustalaşabilirsiniz.
16
15
18
19
14

CEM BOZKURTERDEM

Makeup Artist ve Eğitmen


Ege Üniversitesi iletişim fakültesini bitirdikten sonra uzun süre prodüksiyon şirketlerinde yapım asistanı ve koordinatör olarak görev aldı. Asıl merakı olan, makyaja başladıktan sonra da Amerika’da, pek çok makyaj eğitiminin yanında liderlik, eğitimcilik ve eğitim koçluğu eğitimlerine katıldı. Dünyaca ünlü make up artist Kabuki, Joanne Gair ve Cirque Du Soleil’in makyaj work shoplarına katıldı. Loréal Turkey bünyesinde ”make-up artist”çalıştıktan sonra uzun süre ile MAC Cosmetics Turkey’de eğitim müdürlüğü yaptı. Başta Fashion Week İstanbul olmak üzere, pek çok defilede, reklam ve dergi çekimlerinde baş make-up artist olarak çalıştı. 2011 yılında Loral Paris’ in Türkiye make up artistliğini yapan Cem Bozkurterdem, Inglot, Sephora, Lancomé, Clinique, Yves Rocher, Armani gibi markaların make up artistlerine eğitimler düzenledi. Halen Loreal Turkiye ile ekip eğitimlerine devam etmekle birlikte Kariyer eğitim Kurumlarında da “ileri makyaj teknikleri” eğitimi vermektedir. Eğitimcilik kariyerini kurucularından olduğu Makeup Academy İstanbul’da devam ettiren Cem Bozkurterdem, kurumsal, bireysel ve mesleki makyaj eğitimleri vermeye devam etmektedir.